Wymiana prysznica krok po kroku

Kabina prysznicowa jest obecnie jednym z najważniejszych elementów wyposażenia w nowoczesnej i funkcjonalnej łazience. Niemniej jednak jest ona narażona na wiele czynników, a także uszkodzeń mechanicznych, które z pewnością nie wpływają zbyt korzystnie na jej wygląd. Pęknięta lub zabrudzona kabina prysznicowa, z pewnością nie będzie prezentowała się zbyt estetycznie, nawet w najlepiej urządzonej łazience. Tak więc jak ją wymienić? Oto instrukcja krok po kroku.

Wymiana prysznica krok po kroku- z brodzikiem czy bez?

Zanim przystąpimy do jakichkolwiek prac, związanych z wymianą prysznica, warto się zastanowić co tak naprawdę chcemy zrobić. Odpowiedzmy sobie więc na pytanie, czy interesuje nas wymiana jedynie kabiny prysznicowej, która jest popękana lub brudna, czy być może w kręgu naszych zainteresowań jest wymiana całej strefy prysznicowej, która przecieka i po prostu nie wygląda zbyt dobrze? Czasami może się okazać, że przy przeciekającym brodziku, pierwszą czynnością powinno być zgłoszenie się do profesjonalnego zakładu, który przy pomocy nowoczesnych kamer termowizyjnych, będzie wstanie zlokalizować źródło problemu. Jedną z firm, która wykorzystuję termowizję do lokalizacji wilgoci jest chociażby: https://termowizjalakus.pl/.  Warto jednak wspomnieć, ze zdecydowanie się na wymianę całego prysznica, wraz z brodzikiem często jest o wiele lepszym rozwiązaniem z estetycznego punktu widzenia. Wówczas całość będzie maksymalnie spójna i niezaburzona. Niemniej jednak to właśnie sama wymiana kabiny prysznicowej jest o wiele mniej problematycznym przedsięwzięciem, niż montaż pierwotny. Niezbędne będzie więc wybranie elementów o tych samych wymiarach co poprzedni, a wciąż będziemy mogli korzystać ze starego odpływu. Konieczne będzie również zamocowanie nowych profili, jednak w tych samych miejscach.

Wymiana kabiny prysznicowej krok po kroku

Jeśli zdecydowaliśmy się na wymianę samej kabiny prysznicowej, z pewnością zaoszczędziliśmy sobie wielu problemów i co najważniejsze również i czasu. Tak więc, przed przystąpieniem do jakichkolwiek prac, należy w pierwszej kolejności zaopatrzyć się w niezbędne narzędzia jak np. śrubokręty czy klucze, a także w silikon potrzeby do uszczelniania. Następnie, możemy płynnie przejść do samego procesu wymiany. Oto krótka instrukcja krok po kroku:

  • pierwszą czynnością jaką należy wykonać, jest połączenie dotychczasowego brodzika wraz z nóżkami i syfonem. Całość należy również odpowiednio wypoziomować, a następnie wykorzystać silikon, by skutecznie uszczelnić konstrukcję z każdej ze stron.
  • kolejnym krokiem jest przejście do zamocowania profili. W tym celu w pierwszej kolejności niezbędne będzie wymienienie starych kołków rozporowych i zastąpienie ich nowymi. Dopiero wówczas można zamocować profile do ścian.
  • następnym etapem wymiany kabiny prysznicowej jest złożenie konstrukcji szkieletowej na ścianki i na drzwi. Jeśli wykonamy to poprawnie, wówczas możemy uzupełnić szkielet szybami- warto pamiętać, że każda tafla musi zostać zabezpieczona uszczelkami.
  • w tym momencie, możemy rozpocząć również mocowanie rolek na prowadnicach, a następnie zamocować na nich drzwi.
  • finalnie kabinę należy uszczelnić w miejscu połączenia z brodzikiem, przy pomocy silikonu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *